Yazar Koçluğu

 
- Editörlük hizmeti almak isteyen
- Temel yazım kuralları üzerinde çalışmak isteyen
- Yazarken bir yandan da dağınık cümlelerinin düzenlenmesini, akışın kontrol edilmesini sağlayacak bir denetim mekanizması arayan
- Yazmak eylemine her türlü ilgi duyan
- Konu ile ilişkili alanlarda eğitim almış ya da bambaşka disiplinlerden gelerek bu yolculuğa dâhil olmak isteyen
- Üretmek isteyip farklı nedenlerle tıkanıklık yaşayan
- Potansiyelini değerlendirmekte ya da yeteneğini şekillendirmekte güçlük çeken
- İç motivasyon gereksinimi duyan
- Bugüne kadar en yakınlarından bile gizleyerek yazdıklarını ya da sadece zihninde saklı tuttuklarını gün ışığına çıkartmak isteyen
- İçindeki cevherle harikalar yaratmayı arzulayan ancak nereden başlayacağını kestiremeyen
- Belki biraz ürken, dolayısıyla bu süreçte güven duyacağı bir destek arayışında olan kişiler için, sahip olduğu ışığı açığa çıkartacağı bir alan yaratmaktır çalışmalarımızın temel amacı.

Bu desteği almak isteyen kişilerle yaptığımız ön görüşmede, tam olarak ne tür bir çalışmaya ihtiyacın söz konusu olduğu belirlenir. Akış, kişinin beklentilerini en verimli şekilde karşılamak üzerine şekillenir. Kişiye özel bir yol haritası hazırlanır ve seçtiği alanda daha özgürce ve verimli biçimde yol alabilmesi için imkânlar oluşturulur.

Gerektiğinde sadece editörlük hizmeti verilir. Kişinin yazıdaki üslubunu geliştirme, dilbilgisi, yazım kuralları, anlam, kurgu ve tüm teknik konular üzerine odaklanılır.

Gerektiğinde ise salt içerik olur konumuz. Bazen bütün vaktimizi ve enerjimizi yazılanları okumaya ayırırız, paylaşırız, birlikte düşünürüz, bazen de yaratıcılık üzerine yoğunlaşırız. Keyifli uygulamalarla hayal gücünü genişleten çalışmalar yaparak yaratıcılığa dair kendi sınırlarımızı zorlarız.

Hedefiniz ister bir hobiyi yaşamanıza katmak olsun ister bir kitap yazmak, yol daima açıktır. Mesele tüm engellere rağmen yolda kalmakta ısrarcı ve kararlı olabilmektir.

“Yazmak, uçmaktır benim için. Ateşler yakmaktır. Yazmak, ölümü sol cebimden çıkarıp duvara atıp tutmaktır.” Charles Bukowski